|
Кібербулінг - небезпека, яка чатує в інтернеті
Про кібербулінг для підлітків. Серія 1. Що таке кібербулінг. https://www.youtube.com/watch?v=Tsvw1EAEOA4
Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу. Чат-бот у Тelegram і Viber допоможе зізнатись, як визначити кібербулінг, як масостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.
У чат-боті «Кіберпес» можна знайти інформацію про те: § що таке «кібербулінг» та як він проявляється; § як визначити контент, що містить кібербулінг; § що робити, якщо вас кібербулять; § як видалити матеріали, що містять кібербулінг; § як попередити кібербулінг; § як не бути кібербулером.
Захист дітей від сексуального насилля в інтернеті: освітній проєкт «stop sexting»
Відеоролик «Stop Sextin» https://www.youtube.com/watch?v=S9NNm71ln0Q
Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами. Діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену. Секстинг – це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі. Кібергрумінг — це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Сексторшен – налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей.
Звертаємо увагу: якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції.
Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу docudays.ua
У межах всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу, за сприяння МОН, було проведено DOCU/тиждень проти булінгу https://edu.bullyingstop.org.ua/#about-moreдля учнів 5–7 та 8–11 класів. Загалом в проєкті взяли участь 81 000 учнів, 1609 вчителів і 320 шкіл. Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу створила відео «Mr. Nox» і буклет для батьків і дітей, який пояснює, як розпізнати кібербулінг і куди звертатися дітям і батькам, які опинилися у ситуації кібербулінгу.
|